Herní módy

Laserforce Lasergame - zábava pro děti

Hry pro každého

Tyto hry jsou nejjednodušší na zahrání, pochopí je úplně každý, ale zároveň se nikdy neomrzí.

Všichni proti všem / Individual deathmatch

Zde je každý sám za sebe, vítězí pouze jeden. Za zásah protihráče získáváte 100 bodů. Když zasáhnou vás, body neztrácíte.

Ve hře jsou aktivní tři terče. Každý musíte jednou za hru třikrát rychle po sobě střelit. Tak získáte za každý bonus 501 bodů. Hra trvá 12 minut. Pokud jste zasažení, na 5 sekund vám zhasne vesta a vy po celou dobu nemůžete střílet ani být někým střeleni. Můžete se však někam schovat nebo zaběhnout do jiné části arény.

Týmový deathmatch / Team deathmatch

Zde máte své parťáky, nejste odkázáni pouze na sebe. Dá se hrát až v 7 týmech najednou, ideálně doporučujeme tři a více, hra má pak mnohem větší spád!

Za zásah protihráče získáváte 100 bodů. Když zasáhnou vás, neztrácíte nic. Ve hře jsou aktivní tři terče. Každý musíte jednou za hru třikrát rychle po sobě střelit. Tak získáte za každý bonus 501 bodů. Hra trvá 12 minut. Pokud jste zasažení, na 5 sekund vám zhasne vesta a vy po celou dobu nemůžete střílet ani být někým střeleni. Můžete se však někam schovat nebo zaběhnout do jiné části arény.

Zásah spoluhráče je obvykle vypnutý, nicméně je možné jej zapnout, v tomto případě za zásah spoluhráče ztrácíte 50 bodů a jste na 5 sekund deaktivováni.

Supercharge

Super akční a adrenalinová varianta předchozích her. Obnovíte se už po dvou a půl vteřinách, místo klasických pěti. Nemáte čas se nikam pořádně schovat ani utéct, musíte rovnou zase střílet! Doporučujeme pro menší skupiny hráčů, co chtějí hodně akce!

Level Up

Je vaše skupina silně nevyrovnaná? Malé děti a rodiče? Mazáci a začátečníci? V tomto modu čím hrajete lépe, tím je hra pro vás těžší. Musíte slabší soupeře zasáhnout vícekrát a stejně tak za ně získáváte i méně bodů. Tato hra smazává většinu rozdílů mezi různě hrajícími hráči a jsou tak díky tomu všichni spokojeni! Dá se hrát týmově i jednotlivě.

Hry pro mírně pokročilé

Hry, které předpokládají, že všichni hráči ví co hrají a rozumí základnímu ovládání zbraní a systému celkově.

Barvičky / Color Conquest

Na začátku hry si náhodně vylosujete svůj tým. Máte tři životy, které vám přibývají každým druhým zásahem soupeřů. Když vám životy dojdou, jste přebarveni do týmu hráče, který vás zasáhl jako poslední. Hraje se, dokud nejsou všichni přebarveni do jednoho týmu. Pak se hráči znovu vylosují do náhodných týmů a lov pokračuje dál!

Za svůj první zásah soupeře získáváte klasicky 100 bodů. Každý další zásah je o 30 bodů více až do čísla 400. Pokud vás někdo přebarví do jiného týmu, tento bonus se restartuje a začínáte znovu na 100 bodech za úspěšný zásah. Musíte tedy hrát opatrně, aby vás nikdo nepřebarvil a stejně tak dostatečně akčně, abyste přebarvili všechny k sobě a zvítězil zrovna ten váš tým!

Gladiátor

Taktičtější a mnohem adrenalinovější varianta základních her. Musíte hrát mnohem opatrněji! Máte omezený počet životů, zpravidla 25, které se doplňují zásahama do soupeřů, případně do terčů. Když vám životy dojdou, hra pro vás končí. Dá se hrát individuálně a nebo v týmech.

Revolver

Jste pistolníci na divokém západě! Máte pouze 6 střel ve svém koltu. Pokud si je vypotřebujete, trvá několik vteřin, než si přebijete! Náročnější varianta základních her, kde se každý výstřel počítá. Dá se hrát v týmech i všichni proti všem.

Target Escalation

Poslední výstřel vyhrává! Varianta základních her, jen s jedním rozdílem. Terče lze zasáhnout vícekrát za hru. A pokaždé za něj máte víc bodů, než předtím. Ten kdo zasáhne terč ve hře jako poslední, získává největší bonus! Až 12 000 bodů!

Hry pro pokročilé hráče

Při hře je třeba poslouchat vestu a znát přesná pravidla. Také je dobré vědět, jak odpálit raketu a další pokročilejší funkce vest.

Vlajky/Capture the Flag

Vaším úkolem je ukrást vlajku soupeřícího týmu z jeho základny a donést ji do té vaší. Na to musíte proniknout soupeřovou obranou, třikrát rychle vystřelit do jejich terče a utíkat zpátky do své vlastní základny, kde předáte vlajku taktéž vystřelením do terče. Celý tým tím získává extra body! Pokud vás na zpáteční cestě někdo zasáhne, soupeřova vlajka se vrací do základny a musíte to zkusit znovu!

Speciální pravidlo je, že jste deaktivování na delší dobu, než normálně. Nemůžete střílet, ale na poslední tři vteřiny vás můžou znovu zasáhnout. Musíte se tedy ukrýt někde v neutrální části, kde nikdo není a čekat na své plné obnovení.

Tým, který dobyl nejvíce vlajek, vyhrává. Musíte tedy jako útok i obrana maximálně spolupracovat!

Základny

Máte za úkol dobýt soupeřovu a/nebo neutrální základnu. Musíte jako vždy třikrát vystřelit na terč. Je v tom ale háček. Každým výstřelem ztrácíte 500 bodů. A až tím posledním získáváte 4500. Takže pokud vás někdo zasáhne v průběhu dobývání, než teč zničíte, váš tým body ztrácí.

Musíte být zároveň rychlí a zároveň velmi opatrní. Co když se za zdí někdo schovává? Někdo, kdo trpělivě čeká, až začnete na základnu střílet a potom bang a jste v minusu!

Baba

Hráli jste si rádi jako malí na babu? Tak můžete i teď s naší Lasergame variantu! Několik hráčů se náhodně vylosuje jako baba a mají za úkol na několik vteřin zaměřit ostatní protihráče. Až se ozve z jejich zbraně dlouhý tón, raketa, musí zmáčknout spoušť a tím předat babu dál.

Hráči, kteří babu nemají, na ní můžou neomezeně střílet, nikdy ji nedeaktivují a získávají za každý zásah body. Musí být dostatečně blízko, aby co nejvíc nastříleli, ale zároveň dostatečně daleko, aby babu nedostali.

Pokud baba ani po 30 vteřinách nedokáže nikoho zaměřit, hra automaticky vybere dalšího náhodného hráče. Vítězí ten, kdo má nejvíce bodů, tudíž nebyl babou často.

Quake

Máte rádi počítačové hry? Střílečky? Quake? Tak je tento mod přímo pro vás! Na začátku máte každý 100 hitpointů. Síla vašeho výstřelů je 20, takže každého hráče musíte střelit opakovaně. Pokud zrovna nejste v akci, vaše hitpointy se automaticky doplňují. Z terčů sbíráte bonusy, které vám hitpointy zvyšují a nebo naopak zlepší sílu střelby. Vítězí hráč s nejvíce body/fragy.

Zombíci /Haunted House

Nastala Zombie Apokalypsa! Jste posledních pár přeživších a všude kolem vás jsou Zombie. Bojujete proti sobě navzájem, o terče a i o svůj holý život! Protože po pár zásazích od zombíka se jím stanete taky.

Sbíráním terčů získáváte lékárničky, které vás můžou po zmáčknutí speciálního tlačítka na boku zbraně vyléčit před nákazou. Je jich ale nedostatek! Hra končí po 12 minutách a nebo dřív, když se stanou Zombie úplně všichni hráči.

Power Rangers

Hra, kterou jsme vymysleli přímo my, nikde jinde si ji nezahrajete! Je to kombinace mezi Revolverem a Gladiatorem. Na začátku hry máte 750 bodů své síly. Každým svým výstřelem o jeden bod přicházíte. Pokaždé, když vás někdo zasáhne, přicházíte o dalších 12. Když jste na nule, tak vypadáváte ze hry. Je tedy důležité zkrotit svou střeleckou vášeň, ale i zároveň dávat pozor, aby jste nebyli lovnou zvěří. Hráč s nejvíce body vyhrává.

Redline

Tenká červená linie. Tento mod je varianta standardních her, kde ale můžete opakovaně střílet na terče. Můžete každý trefit až osmkrát za sebou a za každý výstřel získat 100 bodů. Nesmíte ale být ten, kdo zasáhne terč devátým výstřelem. To terč zničíte a ještě ztratíte 2000 bodů! A ke všemu už po něm nemůžete celou hru znovu střílet a získávat tak extra body.

Když do terčů nikdo nestřílí, začnou se po 10 vteřinách pomalu opravovat. Každé další 3 vteřiny o jeden výstřel. Poznáte to podle toho, jak rychle terče blikají. Musíte si tedy dávat velký pozor, jak na tom terč je a jestli není v okolí vtipálek, který vystřelí o milisekundu před vámi a terč omylem zničíte vy!

Base assault

Pokročilá varianta Základen. Jeden tým má za úkol dobíjet všechny tři základny v aréně a druhý mu v tom brání. Útočící tým získává body za dobytí základny, tým obránců za každého člověka, který je v průběhu dobývání deaktivován. Čekejte tedy zákeřné útoky ze zálohy!

Domination

Váš tým musí obsadit všechny tři terče v aréně! Každý z nich musíte přebarvit do barvy svého týmu. Pokud se vám to povede, celý tým dostává samopal, nesmrtelnost a každé dvě vteřiny 201 extra bodů pro každého. Pouze však, dokud alespoň jeden z terčů nesestřelí protivník. Cílem je tedy zcela dominovat a nenechat druhý tým vydechnout!

Hry pro ostřílené veterány

Pouze pro ty nejostřílenější veterány po stovkách odehraných hrách. Zde je možné hrát za různé role a tyto role je třeba perfektně ovládat. Pokud se ve hře "ztratíte", hra Vás nebude příliš bavit.

Snipeři

Pokročilejší varianta Revolveru. Jste snipeři, číhající na svou příležitost! Máte 10 nábojů a po každém výstřelu musíte několik vteřin počkat na přebití. Pokud minete a prozradíte svou pozici, musíte rychle utéct. Po 10 výstřelech musíte přebít celý zásobník, což vám zabere ještě více vašeho drahocenného času. Máte fantastickou mušku? Trefíte špendlíkovou hlavičku na 100 metrů? Tak je tato hra právě pro vás!

Dead Aim Pro

Expertní varianta Revolveru. Jste si jistí svými schopnostmi? Máte totiž pouze jeden náboj. Když trefíte, získáváte ho zpátky a můžete hned vystřelit znovu. Když minete, dlouhé vteřiny přebíjíte. Ani střela nesmí přijít nazmar!

Hra stínů / Shadows

Vaším nejlepším přítelem jsou temné kouty arény. Hrajete celou hru se zhasnutou vestou a snažíte se tajně zaměřit své soupeře raketou. Na to potřebujete několik vteřin nerušeného výhledu a až poté zmáčknout spoušť. Je to hra nervů a rychlých útěků! A pro odvážnější můžeme na vyžádání zatemnit celou arénu, že neuvidíte ani na krok! To pak začne to pravé dobrodružství!

Highlander

Jste nesmrtelný Highlander. Jako u standardních her se navzájem deaktivujete s protihráči a po pěti vteřinách se znovu rozsvítíte. S postupem času hry se ale vše zesložiťuje. Už vás lze zasáhnout dřív, než můžete začít střílet. Najednou musíte začít hrát opatrně, protože jako Highlander máte jednu zásadní slabost. Pokud vás soupeř na několik vteřin zaměří a trefí raketou, vypadáváte ze hry. A každou minutou hry to lze rychleji a snadněji. Přežít může pouze jeden!

Timewarp

Máte pouze vymezený čas, po který se můžete v aréně pohybovat. Když vám dojde, končíte. Získáváte ho deaktivováním terčů, soupeřů a nebo speciálními schopnostmi. Když někoho zaměříte a nevystřelíte, odsáváte mu jeho zbývající čas. Když zmáčknete a držíte speciální tlačítko po straně zbraně, můžete odsávat po krátkou dobu čas všem hráčům v aréně! Nevýhoda je, že při tom nemůžete střílet. Musíte tedy doufat, že vás nikdo při tom nenajde!

Vyhrává hráč, který přežil nejdéle, případně měl nejvíce bodů za zásahy.

Space Marines

Týmová hra pro dva i více týmů. Každý hráč má svoji specifickou roli. Medik, který vám dobíjí počet životů. Zbrojíř, který vám dobíjí munici. Průzkumník, který ze zálohy může pokropit soupeře samopalem. Voják, který přežije několik zásahů. Velitel, který vše diriguje a který může odpálit atomovku, která deaktivuje všechny protivníky najednou. Tým, který nespolupracuje, rychle vypadne. Troufnete si na tento challenge?