Herní módy

Laserforce Lasergame - zábava pro děti

Hry pro každého

Tyto hry jsou nejjednodušší na zahrání, pochopí je úplně každý, ale zároveň se nikdy neomrzí.

Ve hře jsou aktivní tři terče. Každý musíte jednou za hru jednou střelit. Tím získáte za každý bonus 501 bodů. Hra trvá 12 minut. Pokud jste zasažení, na 5 sekund vám zhasne vesta a vy po celou dobu nemůžete střílet ani být někým střeleni. Můžete se však někam schovat nebo se přesunout do jiné části arény.

Level Up

Je vaše skupina silně nevyrovnaná? Malé děti a rodiče? Mazáci a začátečníci? V tomto modu čím hrajete lépe, tím je hra pro vás těžší. Musíte slabší soupeře zasáhnout vícekrát a navíc za ně získáváte i méně bodů. Tato hra smazává většinu rozdílů mezi různě hrajícími hráči a jsou tak díky tomu všichni spokojeni!

Dá se hrát všichni proti všem a nebo až v 8 týmech. Za zásah protihráče získáváte 100 bodů. Když zasáhnou vás, body neztrácíte.

Level Up Bonusy

Vylepšená a lehce náročnější varianta Level Up. Z terčů získáváte bonusy, jako dvojnásobný počet bodů za výstřel nebo nezranitelnost. Můžete je střílet vícekrát za hru, jen se vždy po sestřelení na chvíli vypnou. Výborná hra pro velké skupiny. Hráči se více rozprostřou po aréně a hra získává i lehce náhodný prvek, takže vyhrát může kdokoliv! Dá se hrát všichni proti všem i týmově.

Deathmatch

Vhodné pro vyrovnané skupiny, kde nikdo nevyčnívá. Všichni se navzájem deaktivujete na jeden výstřel, nikdo tak nemá žádnou výhodu nebo nevýhodu. Dá se hrát všichni proti všem i týmově.

Supercharge

Super akční a adrenalinová varianta předchozích her. Obnovíte se už po dvou a půl vteřinách místo klasických pěti. Nemáte čas se nikam pořádně schovat ani utéct, musíte rovnou zase střílet! Doporučujeme pro menší skupiny hráčů, kteří chtějí hodně akce!

Elite

Taktičtější varianta Deathmatche. Zde již získáváte minus body, když vás někdo střelí a nebo střelíte hráče z vlastního týmu! Musíte tak být daleko opatrnější, než normálně! Dále terče musíte střelit již na tři zásahy a ne na jeden a vypnete ho pro všechny ostatní hráče na celou minutu! Patříte mezi elitu? Pak neváhejte a zvolte tento mód!

Schovka

Nejvíce odpočinkový typ hry. Hledající a hledaní se na začátku hry vylosují. Váš úkol je se ve zhasnuté aréně a se zhasnutou vestou schovat na 30s. Když vás najdou a střelí, ztrácíte body. Když naopak jste hráč, který hledá, získáváte body. Po úspěšném zásahu se schovaný automaticky nalosuje na někoho dalšího.

Jste malí a nenápadní? Umíte se plížit a jste tiší jako myšky? Ideální volba pro vás!

Hry pro mírně pokročilé

Hry, které předpokládají, že všichni hráči ví co hrají a rozumí základnímu ovládání zbraní a systému celkově.

Barvičky (Color Conquest)

Na začátku hry si náhodně vylosujete svůj tým. Máte tři životy, které vám přibývají každým druhým zásahem do soupeře. Když vám životy dojdou, jste přebarveni do týmu hráče, který vás zasáhl jako poslední. Hraje se, dokud nejsou všichni přebarveni do jednoho týmu, pak se hráči znovu vylosují do náhodných týmů a lov pokračuje dál!

Za svůj první zásah soupeře získáváte klasicky 100 bodů. Každý další zásah je o 30 bodů více až do čísla 400. Pokud vás někdo přebarví do jiného týmu, tento bonus se restartuje a začínáte znovu na 100 bodech za úspěšný zásah. Musíte tedy hrát opatrně, aby vás nikdo nepřebarvil a stejně tak dostatečně akčně, abyste přebarvili všechny k sobě a zvítězil zrovna ten váš tým!

Color Madness

Šílená varianta barviček! Máte pouze jeden život a další se nedoplňují. Takže každý zásah vás ihned posílá do jiného týmu!

Gladiátor

Taktičtější a mnohem adrenalinovější varianta základních her. Musíte hrát mnohem opatrněji! Máte omezený počet životů, pouze 25, které se doplňují zásahama do soupeřů, případně do terčů. Když vám životy dojdou, hra pro vás končí. Dá se hrát individuálně a nebo v týmech.

Revolver

Jste pistolníci na divokém západě! Máte pouze 6 střel ve svém koltu. Pokud si je vypotřebujete, trvá několik vteřin, než si přebijete! Náročnější varianta základních her, kde se každý výstřel počítá. Dá se hrát v týmech i všichni proti všem.

Zombíci

Nastala Zombie Apokalypsa! Jste posledních pár přeživších a všude kolem vás jsou Zombie. Bojujete proti sobě navzájem, o terče i o svůj holý život, protože po pár zásazích od zombíka se jím stanete taky!

Sbíráním terčů získáváte lékárničky, které vás můžou po zmáčknutí speciálního tlačítka na boku zbraně vyléčit před nákazou. Je jich ale nedostatek! Hra končí po 12 minutách a nebo dřív, když se stanou Zombie úplně všichni hráči.

Target Escalation

Poslední výstřel vyhrává! Varianta základních her, jen s jedním rozdílem. Terče lze zasáhnout vícekrát za hru. A pokaždé za něj máte víc bodů, než předtím. Ten kdo zasáhne terč ve hře jako poslední, získává největší bonus! Až 12 000 bodů!

Rocket Master

Nejlepší mód na naučení se speciální schopnosti raketování! Bude se velmi hodit do náročnějších typů her. Zde nelze klasicky střílet. Vždy musíte protivníka na dvě vteřiny zaměřit a až poté zmáčknout spoušť. Když vystřelíte příliš brzy, raketa se nevyšle a vy jste chvíli bezbranní. Když příliš pozdě, už vás dávno zaměří někdo další!

Vlajky (Capture the Flag)

Vaším úkolem je ukrást vlajku soupeřícího týmu z jeho základny a donést ji do té vaší. Na to musíte proniknout soupeřovou obranou, třikrát rychle vystřelit do jejich terče a utíkat zpátky do své vlastní základny, kde předáte vlajku taktéž vystřelením do terče. Celý tým tím získává extra body! Pokud vás na zpáteční cestě někdo zasáhne, soupeřova vlajka se vrací do základny a musíte to zkusit znovu!

Speciální pravidlo je, že jste deaktivování na delší dobu, než normálně. Nemůžete střílet, ale na poslední tři vteřiny vás můžou znovu zasáhnout. Musíte se tedy ukrýt někde v neutrální části, kde nikdo není a čekat na své plné obnovení.

Tým, který dobyl nejvíce vlajek, vyhrává. Musíte tedy jako útok i obrana maximálně spolupracovat!

Základny

Máte za úkol dobýt soupeřovu a/nebo neutrální základnu. Musíte třikrát vystřelit na terč. Je v tom ale háček. Prvníma dvěma výstřely ztrácíte body. A až tím posledním získáváte celkových +3001. Takže pokud vás někdo zasáhne v průběhu dobývání, než terč zničíte, váš tým body ztrácí.

Musíte být zároveň rychlí a zároveň velmi opatrní. Co když se za zdí někdo schovává? Někdo, kdo trpělivě čeká, až začnete na základnu střílet a potom bang a jste v minusu!

All Black

Nebojíte se tmy? Vidíte v šeru lépe než lesní zvěř? V tomto módu vás čeká jen a pouze naprostá tma občas protknutá paprsky laserů a záblesky střelby. Vše je zhasnuté, včetně vašich vest.

Hry pro zkušené hráče

Hry pro zkušené hráče, kteří si chtějí vyzkoušet už něco náročnějšího.

Snipeři

Pokročilejší varianta Revolveru. Jste snipeři, číhající na svou příležitost! Máte 10 nábojů a po každém výstřelu musíte několik vteřin počkat na přebití. Pokud minete a prozradíte svou pozici, musíte rychle utéct. Po 10 výstřelech musíte přebít celý zásobník, což vám zabere ještě více vašeho drahocenného času. Máte fantastickou mušku? Trefíte špendlíkovou hlavičku na 100 metrů? Tak je tato hra právě pro vás!

Dead Aim Pro

Expertní varianta Revolveru. Jste si jistí svými schopnostmi? Máte totiž pouze jeden náboj. Když trefíte, získáváte ho zpátky a můžete hned vystřelit znovu. Když minete, dlouhé vteřiny přebíjíte. Ani střela nesmí přijít nazmar!

Lovci (Huntsman)

Velmi náročná hra přesnosti, paměti i taktiky. Na začátku máte pouze jeden náboj. Když trefíte, získáte druhý bonusový. Když minete, tak se jeden odečte. Když vám náboje dojdou, pak musíte dlouze přebíjet. Nastřádáte-li pět nábojů, můžete začít střílet na terče, které vám po zničení dají 1001 bodů. Spotřebují vám ale všech vašich 5 nábojů a na 30s se vypnou pro všechny hráče. Důležité je tedy lovit jak protihráče, tak terče v aréně!

100 Nábojů

Nejnáročnější mod na přesnost! Jste osamělý snipeři v bitevní vřavě a právě vám dochází munice! Máte posledních 100 nábojů. Když je všechny vystřílíte, ze hry vypadáváte! Poradíte si? Zvládnete tento challenge?

Power Rangers

Hra, kterou jsme vymysleli přímo my, nikde jinde si ji nezahrajete! Je to kombinace mezi Revolverem a Gladiatorem. Na začátku hry máte 750 bodů své síly. Každým svým výstřelem o jeden bod přicházíte. Pokaždé, když vás někdo zasáhne, přicházíte o dalších osm. Když jste na nule, vypadáváte ze hry. Je tedy důležité zkrotit svou střeleckou vášeň, ale zároveň dávat pozor, abyste nebyli lovnou zvěří. Hráč s nejvíce body vyhrává.

Na Hraně (Redline)

Tenká červená linie. Tento mod je varianta standardních her, kde ale můžete opakovaně střílet na terče. Můžete každý trefit až osmkrát za sebou a za každý výstřel získat 100 bodů. Nesmíte ale být ten, kdo zasáhne terč devátým výstřelem. To terč zničíte a ještě ztratíte 2000 bodů! A ke všemu už po něm nemůžete celou hru znovu střílet a získávat tak extra body.

Když do terčů nikdo nestřílí, začnou se po 10 vteřinách pomalu opravovat. Každé další 3 vteřiny o jeden výstřel. Poznáte to podle toho, jak rychle terče blikají. Musíte si tedy dávat velký pozor, jak na tom terč je a jestli není v okolí vtipálek, který vystřelí o milisekundu před vámi a terč omylem zničíte vy!

Domination

Váš tým musí obsadit všechny tři terče v aréně! Každý z nich musíte přebarvit do barvy svého týmu. Pokud se vám to povede, celý tým dostává samopal, nezranitelnost a každou vteřinu 101 extra bodů pro každého. Pouze však do chvíle, než alespoň jeden z terčů sestřelí protivník. Cílem je tedy zcela dominovat a nenechat druhý tým vydechnout!

Laserball

Zcela nový herní mod! Fotbal křížený s lasergamem! Váš úkol je si přihrávat neviditelný míč a střelit ho do branky (terče) soupeřícího týmu. Hráče s míčem poznáte podle toho, že rychle bliká. Když ho střelíte, získáváte míč vy a dále s ním můžete jít do branky nebo přihrát spoluhráči v lepší pozici. Brankář může střelením míče do vlastní brány (terče) míč vykopnout náhodnému spoluhráči. Jestli vás baví fotbal i lasergame, jasná volba!

Base assault

Pokročilá varianta Základen. Jeden tým má za úkol dobíjet všechny tři základny v aréně a druhý mu v tom brání. Útočící tým získává body za dobytí základny, tým obránců za každého člověka, který je v průběhu dobývání deaktivován. Čekejte tedy zákeřné útoky ze zálohy!

Hra stínů (Shadows)

Vaším nejlepším přítelem jsou temné kouty arény. Hrajete celou hru se zhasnutou vestou a snažíte se tajně zaměřit své soupeře raketou. Na to potřebujete několik vteřin nerušeného výhledu a až poté zmáčknout spoušť. Je to hra nervů a rychlých útěků! A pro odvážnější můžeme na vyžádání zatemnit celou arénu, že neuvidíte ani na krok! To pak začne to pravé dobrodružství!

Special Powers

Tréninková hra speciálních schopností a dovedností. Na začátku hry si vyberete, jestli chcete mít rychlou střelbu a téměř permanentní samopal, obnovovat se každé 2,5 vteřiny místo 5 a nebo být vdžy střelitelný na dva zásahy. Lze hrát všichni proti všem a nebo v týmech. Barvu máte podle své speciální schopnosti. Která u vás zvítězí a příjde vám nejlepší?

Baba

Hráli jste si rádi jako malí na babu? Tak můžete i teď s naší Lasergame variantu! Několik hráčů se náhodně vylosuje jako baba a mají za úkol na několik vteřin zaměřit ostatní protihráče. Až se ozve z jejich zbraně dlouhý tón, raketa, musí zmáčknout spoušť a tím předat babu dál.

Hráči, kteří babu nemají, na ní můžou neomezeně střílet, nikdy ji nedeaktivují a získávají za každý zásah body. Musí být dostatečně blízko, aby co nejvíc nastříleli, ale zároveň dostatečně daleko, aby babu nedostali.

Pokud baba ani po 30 vteřinách nedokáže nikoho zaměřit, hra automaticky vybere dalšího náhodného hráče. Vítězí ten, kdo má nejvíce bodů, tudíž nebyl babou často.

Quake

Máte rádi počítačové hry? Střílečky? Quake? Tak je tento mod přímo pro vás! Na začátku máte každý 100 hitpointů. Síla vašeho výstřelů je 20, takže každého hráče musíte střelit opakovaně. Pokud zrovna nejste v akci, vaše hitpointy se automaticky doplňují. Z terčů sbíráte bonusy, které vám hitpointy zvyšují a nebo naopak zlepší sílu střelby. Vítězí hráč s nejvíce body/fragy.

Hry pro ostřílené veterány

Pouze pro ty nejostřílenější veterány po stovkách odehraných hrách. Zde je možné hrát za různé role a tyto role je třeba perfektně ovládat. Pokud se ve hře "ztratíte", hra Vás nebude příliš bavit.

Highlander

Jste nesmrtelný Highlander. Jako u standardních her se navzájem deaktivujete s protihráči a po pěti vteřinách se znovu rozsvítíte. S postupem času hry se ale vše komplikuje. Už vás lze zasáhnout dřív, než můžete začít střílet. Najednou musíte začít hrát opatrně, protože jako Highlander máte jednu zásadní slabost. Pokud vás soupeř na několik vteřin zaměří a trefí raketou, vypadáváte ze hry. Každou minutou hry to lze rychleji a snáze. Přežít může pouze jeden!

Team Reload

Náročná týmová varianta Gladiátora. Modrý proti červeným, každý vlastní jeden terč jako základnu. Na začátku máte pouze 15 životů, které si doplňujete střílením do své a nebo nepřátelské základny. Každou ale můžete zničit pouze jednou za minutu a půl. Jejím sestřelením ji vypnete pro svoje spoluhráče i protihráče na 30s, takže je důležité si v týmu vše správně rozvrhnout!

Rocket Base

Další unikátní hra, která existuje pouze u nás! Dva týmy se snaží navzájem si zničit základnu. Háček je v tom, že je základna téměř nezničitelná. Musí se do ní vystřelit 15x pokaždé s rozestupem několika vteřin. To trvá více než minutu! A ke všemu je každý výstřel za minus body! Druhá možnost je jí raketnout dvěma raketama, také za mínus body. Až když je nepřátelská základna zničena, tak získáte své body zpátky a k tomu i velký bonus navíc!

Timewarp

Máte pouze vymezený čas, po který se můžete v aréně pohybovat. Když vám dojde, končíte. Získáváte ho deaktivováním terčů, soupeřů nebo speciálními schopnostmi. Když někoho zaměříte a nevystřelíte, odsáváte mu jeho zbývající čas. Když zmáčknete a držíte speciální tlačítko na boku zbraně, můžete odsávat po krátkou dobu čas všem hráčům v aréně! Nevýhoda je, že při tom nemůžete střílet. Musíte tedy doufat, že vás nikdo nenajde!

Vyhrává hráč, který přežil nejdéle, případně měl nejvíce bodů za zásahy.

Space Marines

Týmová hra pro dva i více týmů. Každý hráč má svoji specifickou roli. Medik, který vám obnovuje životy. Zbrojíř, který vám dobíjí munici. Průzkumník, který ze zálohy může pokropit soupeře samopalem. Voják, který přežije několik zásahů. Velitel, který vše diriguje a který může odpálit atomovku, která deaktivuje všechny protivníky najednou. Tým, který nespolupracuje, rychle vypadne. Troufnete si na tuto výzvu?

Power Domination

Kombinace Power Rangers a Domination. Nejen, že máte omezenou energii a musíte si dávat pozor na každý svůj výstřel. Vy musíte ty výstřely aktivně používat, abyste přebarvily terče na svojí stranu. Když to neuděláte, soupeři získají tisíce bodů! Když to ale přeženete, ze hry vypadáváte! Které menší zlo zvolíte?

Thief

Nejzákeřnější hra co tu máme! Krátkým zaměřením protivníka mu vysajete jeho body! A ještě můžete získat bonus navíc, když ho střelíte! Nikdo není v bezpečí a nešťastníci dole skončí klidně s 0 bodů. Pouze pro silné povahy a ty nejodvážnější!

Dračí Doupě

Nejsložitější typ hry, který tu máme! Podobná hra jako klasický dračák, ale o mnoho akčnější! Hráči si můžou zvolit, jestli budou hrát za Válečníka, Zloděje, Klerika a nebo Kouzelníka. Každá role má své speciální schopnosti, popřípadě velmi silná kouzla.

Body ve hře slouží jako zkušenosti. Takže čím více bodů, tím jste silnější. Každá role má svoje body obrany (TG), což znamená, na kolik zásahů se dá vypnout. V průběhu hry máte omezené životy a postupně leveluje stejně jako v Level up. Tady jen s tím rozdílem, že čím vyšší level, tím vyšší body obrany (TG) a i vyšší počet extra životů navíc.

Z terčů lze získat náhodné výhody (body, rychlejší střílení), nic nebo náhodné nevýhody (minus body, pomalejší střílení, atd.). Terče lze střílet neomezeně krát, ale čím častěji, tím vyšší šance nevýhody. V extrémním případě vás může dokonce i vyřadit ze hry. Hráči s méně body a nebo v méně početném týmu mají větší šanci na výhodu.

Troufnete si na to?